11 клас Історія України за 11.01.2021

 Два десятиріччя, упродовж яких Україна перебувала у стані «застою», змінилися п’ятиріччям несподіваних історичних зрушень. Криза суспільно-політичного устрою і соціально-економічного ладу почала переростати в колапс. Залізна хватка Кремля слабшала.

У цій ситуації в українському суспільстві посилювалися як національно-визвольні прагнення, так і соціальне напруження. Українська компартійно-радянська номенклатура відчула, що центр не здатний підтримувати її так ефективно, як раніше, й поволі поверталася обличчям до власного народу.

Через щодалі глибші кризові явища керівництво Радянського Союзу змушене було лібералізувати політичний режим значно активніше й системніше, ніж це робив М. Хрущов на зламі 1950-1960-х рр. Реформи нового керівника держави М. Горбачова почалися під гаслами перебудови, нового мислення та гласності. Однак система, вибудувана вождями КПРС, не надавалася до реформування. Навіть більше - лібералізація режиму лиш прискорювала його розвал. Центральна влада втрачала контроль за суспільно-політичними процесами. Перед Україною постала перспектива досягнення свободи й незалежності.

Переглянути відеоурок


Розуміти основні події, терміни, факти, та явища:
квітень 1985 р.
"Перебудова"
Гласність
Нове мислення
Для закріплення використайте і презентацію   § 17. Початок «перебудови»

https://drive.google.com/file/d/1ddflFaQ2HH0SgLrMiXAeQtF3-Iiny_oh/view?usp=sharing


Коментарі

Популярні публікації